Borowina i jej moc

Rash guard w sporcie
Marzec 14, 2019
Jak rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią?
Marzec 16, 2019

Od najstarszych czasów ludzie wykorzystywali dary natury w celach zdrowotnych, upiększających i leczniczych. Jednym z idealnych przykładów potwierdzających tę tezę, jest borowina. Jej szerokie właściwości lecznicze powracają do łask i staje się ona popularną metodą na poratowanie zdrowia.

Kąpiele borowinowe są najbardziej popularnym rodzajem jej wykorzystywania. Stosowane do rozgrzania ciała, a co za tym idzie uwolnienia go od toksyn, zbędnych produktów przemiany materii, w celu odżywienia, dotlenienia i regeneracji tkanek. Jest polecana osobom, które na co dzień uprawiają sport zawodowo, jak i osobom, które cenią sobie dbałość o kondycję własnego zdrowia. Ważne jest odpowiednie nawodnienie przed zabiegiem, gdyż podczas jego wykonywania pojawiają się spore ilości potu.

Okłady borowinowe są przeciwieństwem kąpieli. Służą do ochłodzenia partii ciała poprzez utworzenie w danym miejscu swoistego opatrunku i odczekanie kilkunastu minut. Jest to rewelacyjna forma pomocy w stanach zapalnych bądź przeciążeniu danych części ciała. Obie te metody mają właściwości przeciwzapalne.

Na rynku pojawiły się także inne rodzaje borowiny. Borowina plastry to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie regenerację w zaciszu swojego domu. Są dostępne w każdej aptece w przystępnej cenie. Stosuje się je w celu łagodzenia dolegliwości bólowych i stanu zapalonego w danej partii ciała. Rozgrzane przyklejamy do zmienionego chorobowo miejsca i czekamy na ulgę, która nastąpi po kilkunastu minutach. Można stosować ten zabieg seriami w odpowiednich odstępach, zgodnie z zaleceniami załączonymi na opakowaniu. Brak przeciwwskazań jest kolejnym plusem do sięgnięcia po te magiczne plastry. Wykorzystywane nawet w profesjonalnych punktach odnowy biologicznej i w ośrodkach rehabilitacji, możemy wykorzystywać samemu w domu.

Zbawienne działanie borowiny ma swoich zwolenników. Pomoc w walce z bólem, którą nam oferuje jest na wagę złota. W czasach napiętych grafików i licznych sytuacji stresowych jest idealnym odprężeniem i ulgą dla ciała. Warto poznać moc borowiny.

Komentarze są wyłączone.