Zaopatrz swój rower w odpowiednie akcesoria

Gdzie kupić oryginalne designerskie meble?
Maj 20, 2019
Eleganckie nakrycie na stół
Czerwiec 11, 2019

Współcześnie wiele osób kładzie nacisk na zdrowy tryb życia, uciekając się do uprawiania sportu i zdrowego odżywiania. Podczas gdy niektórzy wybierają ćwiczenia z ulubionym trenerem personalnym, inni decydują się na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Obecnie bardzo popularna stała się jazda na rowerze, a co za tym idzie, rozkwitają sklepy sprzedające akcesoria rowerowe. Udając się na dłuższą rowerową wycieczkę warto zaopatrzyć się w dodatki do roweru, które ułatwią nam podróżowanie i sprawią, że trening da nam pełną satysfakcję.

W sklepach, a także w internecie, można zakupić liczniki rowerowe, które dzięki wbudowanym opcjom, będą naliczały pokonane przez nas kilometry. Wiele współczesnych modeli powie nam również ile kcal zostało spalonych, oraz z jaką średnią prędkością pokonaliśmy trasę, zwracając jednocześnie uwagę na osiągniętą prędkość maksymalną i minimalną. Niektóre współczesne liczniki rowerowe są także zaopatrzone w funkcję GPS, pomiary wysokości, nawigację kompasem cyfrowym, stoper i wiele innych funkcji, które przydadzą się każdemu rowerzyście.

Warto także zainwestować w odpowiednie lampki rowerowe przednie i tylne. Jest to o tyle istotne, że zainstalowanie na rowerze lampki rowerowej zwiększa jego widoczność, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rynek oferuje wiele rodzajów oświetlenia roweru, począwszy od lampek ładowanych przez USB, bądź zasilanych przez specjalne akumulatorki, a skończywszy na najprostszych lampkach, w których źródłem energii będzie zwykła bateria. Lampki rowerowe można zakupić w zestawie (tylna i przednia), bądź wybrać każdą z osobna. Warto zwrócić uwagę na to, czy oświetlenie jest wodoszczelne, jaką widoczność zapewnia, dostępne funkcje i sposób montowania lampki. Innym akcesorium, o którym trzeba pamiętać są bidony.

Wybierając się w dalekie trasy, zwłaszcza w okresie wysokiego nasłonecznienia, należy spożywać odpowiednią ilość płynów. Bidony to specjalne pojemniki na płyny, o których musi pamiętać każdy rowerzysta!

Komentarze są wyłączone.