Zaopatrz swój rower w odpowiednie akcesoria

Praca przy biurku – jak sprawić, by stała się przyjemnością?
Maj 15, 2019
Eleganckie nakrycie na stół
Czerwiec 11, 2019

Współcześnie wiele osób kładzie nacisk na zdrowy tryb życia, uciekając się do uprawiania sportu i zdrowego odżywiania. Podczas gdy niektórzy wybierają ćwiczenia z ulubionym trenerem personalnym, inni decydują się na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Obecnie bardzo popularna stała się jazda na rowerze, a co za tym idzie, rozkwitają sklepy sprzedające akcesoria rowerowe. Udając się na dłuższą rowerową wycieczkę warto zaopatrzyć się w dodatki do roweru, które ułatwią nam podróżowanie i sprawią, że trening da nam pełną satysfakcję.

W sklepach, a także w internecie, można zakupić liczniki rowerowe, które dzięki wbudowanym opcjom, będą naliczały pokonane przez nas kilometry. Wiele współczesnych modeli powie nam również ile kcal zostało spalonych, oraz z jaką średnią prędkością pokonaliśmy trasę, zwracając jednocześnie uwagę na osiągniętą prędkość maksymalną i minimalną. Niektóre współczesne liczniki rowerowe są także zaopatrzone w funkcję GPS, pomiary wysokości, nawigację kompasem cyfrowym, stoper i wiele innych funkcji, które przydadzą się każdemu rowerzyście.

Warto także zainwestować w odpowiednie lampki rowerowe przednie i tylne. Jest to o tyle istotne, że zainstalowanie na rowerze lampki rowerowej zwiększa jego widoczność, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rynek oferuje wiele rodzajów oświetlenia roweru, począwszy od lampek ładowanych przez USB, bądź zasilanych przez specjalne akumulatorki, a skończywszy na najprostszych lampkach, w których źródłem energii będzie zwykła bateria. Lampki rowerowe można zakupić w zestawie (tylna i przednia), bądź wybrać każdą z osobna. Warto zwrócić uwagę na to, czy oświetlenie jest wodoszczelne, jaką widoczność zapewnia, dostępne funkcje i sposób montowania lampki. Innym akcesorium, o którym trzeba pamiętać są bidony.

Wybierając się w dalekie trasy, zwłaszcza w okresie wysokiego nasłonecznienia, należy spożywać odpowiednią ilość płynów. Bidony to specjalne pojemniki na płyny, o których musi pamiętać każdy rowerzysta!

Komentarze są wyłączone.