Odżywki i preparaty dla osób budujących masę mięśniową

Najlepszy sposób pozyskiwania soku z owoców
Lipiec 5, 2018
Rękawiczki Mechanix – „do wszystkiego” wcale nie musi oznaczać „do niczego”
Lipiec 12, 2018

Chociaż suplementując nawet wysokiej jakości odżywki, nie ma co liczyć na uzyskanie spektakularnych efektów, jeśli nie zadbamy o zbilansowaną dietę i dobry plan treningowy. Jeśli jednak zadbamy o te podstawy, to odżywki rzeczywiście okazują się być bardzo pomocne w osiągnięciu upragnionego celu. Na jakie suplementy zatem się zdecydować?

Odżywki dla osób budujących masę mięśniową

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych odżywek – białkowych, węglowodanowych czy też nawet białkowo-węglowodanowych. Każda z nich jednak wyróżnia się innym składem i wykazuje odmienne działanie na nasz organizm. W związku z tym należy dobierać odżywkę zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Niezwykle ważne jest także to, aby odżywka była wysokiej jakości. Wówczas mamy pewność, że rzeczywiście będzie skuteczna. Godna polecenia będzie zatem sprawdzona hurtownia odżywek, która może pochwalić się bogatym asortymentem oraz wysokiej jakości produktami. 

Najpopularniejszymi suplementami wśród sportowców budujących masę mięśniową są BCAA i białko serwatkowe. Pierwsze stosowane jest zarówno w przypadku osób będących na masie, jak i borykających się z nadwagą. W skład mieszanki BCAA wchodzą aminokwasy, których nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Konieczne jest zatem dostarczenie ich z pożywieniem czy też w postaci suplementów diety. Chodzi tutaj o leucynę, izoleucynę oraz walinę. Aminokwasy te stymulują układ hormonalny, biorą udział w redukcji tkanki tłuszczowej czy nawet mogą być wykorzystane jako zapasowe źródło energii przy długotrwałym wysiłku fizycznym. BCAA zaleca się przyjmować przed i po treningu na pusty żołądek. 
Osoby budujące masę mięśniową mogą sięgnąć także po białko serwatkowe, które zawiera aminokwasy wykorzystywane w procesie budowania mięśni. Białko to jest szybko przyswajalne przez organizm i wprowadza go w stan anaboliczny. Białko serwatkowe sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki ze względu na sporą ilość protein i małą ilość tłuszczu. Pozwala cieszyć się przez dłuższy czas uczuciem sytości i zwiększa ilość spalanych kalorii. 

Inne pomocne suplementy przy budowaniu masy mięśniowej

Osobom, którym zależy na zbudowaniu masy mięśniowej, polecić można także szereg innych preparatów typu Hoodia (pozbycie się nadwagi), CLA (redukcja tkanki tłuszczowej i rozbudowa muskulatury), HMB (przy treningu na masę mięśniową), koenzym Q10 (przy walce z nadwagą.), Kofeina i chrom (przy odczuwaniu braku energii), glukozamina (przy treningu z dużymi ciężarami), kreatyna (treningi na masę mięśniową i na siłę).

Zapraszamy: https://www.paker.fit/

Komentarze są wyłączone.