Usuwanie rys z samochodu możliwe także bez lakierowania!

Projektowanie wnętrz Pszczyna – profesjonaliści w swoim fachu
Grudzień 8, 2019
Dieta Ewy Dąbrowskiej
Dieta Dąbrowskiej pudełka – najlepsze rozwiązanie dla leniwych
Styczeń 15, 2020

Rysy na lakierze samochodu to nie tylko kwestia estetyki. Gdy są dość głębokie, mogą przyczynić się także do powstawania ognisk korozji. Właśnie dlatego, gdy widzimy na karoserii rysę, warto ją usunąć. Teraz można zrobić to również bez potrzeby lakierowania!

Rysa rysie nierówna – polerowanie rys na samochodzie

Karoseria każdego samochodu składa się z kilku kolejno ułożonych warstw. Na spodzie znajduje się powłoka antykorozyjna, na niej podkład, następnie kolorowy lakier bazowy, a na wierzchu lakier bezbarwny. Ostatnia powłoka z lakieru bezbarwnego jest też najgrubsza.

Płytkie zarysowanie zwykle można usunąć bez konieczności lakierowania. Wtedy usuwanie rys z lakieru najczęściej wykonuje się metodą polerowania.

Jeśli jednak uszkodzenie dochodzi do podkładu, trzeba już zastosować dodatkowe środki chroniące przed rozwojem korozji. W takich przypadkach lakierowanie elementu może jednak okazać się konieczne.

Renowacja lakieru Kraków – czyli jak pozbyć się rys bez lakierowania?

Rysy można samodzielnie usuwać z użyciem pasty polerskiej i polerki. Niestety, polerowanie może być dość czasochłonne i zająć nawet parę godzin. W sprzedaży dostępne są także kredki koloryzujące do rys. W tym przypadku mamy do czynienia z maskowaniem, a nie usuwaniem rysy. Efekt nie zawsze jest perfekcyjny, ale to tania metoda.

Gdy jednak zależy nam na jak najlepszym efekcie, w takim przypadku warto zwrócić się do fachowców w tej dziedzinie. Tego typu usługi oferują profesjonalne salony autodetailingowe.

Najpłytsze rysy usuwa się w takich salonach z użyciem specjalnego papieru ściernego. Nie warto jednak samemu zabierać się za takie polerowanie rys na samochodzie, ponieważ konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Salony auto detailingu dysponują sprzętem, który pozwala na osiągnięcie niemalże lustrzanego połysku na karoserii!

Coraz większą popularnością cieszy się także metoda SSR, która nadaje się na głębsze rysy, gdy widać warstwę lakieru bazowego. W tym przypadku rysy wypełnia się specjalnym preparatem i poleruje. Efekty są bardzo dobre, a cena niska w porównaniu do lakierowania.

Gdy potrzebna jest taka specjalna renowacja lakieru Kraków to jedno z wielu miast w kraju, gdzie można z niej skorzystać. Czasami nie trzeba lakierować elementu – profesjonalny auto detailing może rozwiązać problem szybko i tanio!

Komentarze są wyłączone.