Praca przy biurku – jak sprawić, by stała się przyjemnością?

Damskie portfele skórzane – zabłyszcz wśród znajomych
Maj 8, 2019
Zaopatrz swój rower w odpowiednie akcesoria
Maj 30, 2019

Praca przed ekranem komputera, przy biurku, mimo że niektórym może wydawać się dość lekka należy do najbardziej obciążających organizm ludzki rodzajów pracy. Narażony jest tu cały okład kostno – szkieletowy i mięśniowy, a zwłaszcza kręgosłup. Odpowiednie dbanie więc o własne ciało podczas wykonywania tego rodzaju pracy może przyczynić się do znacznego zwiększenia komfortu i zabezpieczyć przed wystąpieniem groźnych dla zdrowia i efektywności wykonywanej pracy dolegliwości, które mogą pojawić się z czasem.

Jak dbać o kręgosłup podczas pracy przy biurku?

Odpowiednio zaprojektowane fotele biurowe ergonomiczne to rzecz, która powoli staje się standardem w szanujących się firmach zatrudniających pracowników do pracy przy komputerze. Ich zastosowanie reguluje zresztą prawo, które mówi, że pracodawca ma obowiązek dostarczenia pracownikom wszelkich udogodnień, które minimalizują ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia konsekwencji wynikających z wykonywanej pracy. Fotele biurowe dostosowane do pracy przy komputerze są projektowane w taki sposób, aby wymuszać na siedzących na nich osobach właściwą pozycję, a co za tym idzie zabezpieczać przed możliwymi kontuzjami. Krzesło do komputera tego rodzaju wyposażone jest najczęściej w regulacje różnych, składających się na nie elementów, tak aby użytkownik mógł dopasować je do swoich potrzeb w maksymalnym stopniu. Dobrze zaprojektowane fotele umożliwiają więc nie tylko regulację wysokości siedziska, czy kąta nachylenia oparcia, ale również kształt samego oparcia, kąt nachylenia siedziska, zagłówka, podłokietników, i wiele innych.

Dodatkowe ćwiczenia, które pomogą zachować sprawność

Dobry fotel to jednak nie wszystko co potrzebne, aby zachować zdrowie i sprawność na jak najdłużej. Czasami warto wstać na chwilę – choćby na minutę – od komputera i wykonać kilka prostych, klasycznych ćwiczeń. Kilka skłonów, rozciąganie, czy kilka przysiadów powtarzane co jakiś czas potrafi skutecznie zniwelować powstające w czasie pracy napięcia mięśni, a co za tym idzie wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie.

Więcej dowiesz się na: https://dxracerpolska.pl/fotele-biurowe

Komentarze są wyłączone.