Materacyki dla dzieci

Deski snowboardowe – rodzaje i zastosowanie
Lipiec 24, 2018
Artykuły biurowe a artykuły papiernicze
Wrzesień 7, 2018

Przyszli rodzice, kompletując wyprawkę, dla swojego, mającego się narodzić dziecka, dużo czasu poświęcają na wybór miejsca, w którym będzie ono spało. Wybierają łóżeczko i długo oglądają materace dla noworodków. Całkiem słusznie, bowiem niemowlę spędza w swoim łóżeczko sporo czasu. Musi więc być ono wygodne i bezpieczne.

Materace do gondoli

Równie sporo czasu, jednak, maluch spędzi także w wózku, zwłaszcza na początku, kiedy długie spacery w gondoli, będą właściwie jedną z jego niewielu aktywności. Warto korzystać z każdej okazji spędzenia z niemowlakiem czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej warto poza wyborem najlepszego wózka, wybrać również odpowiedni materacyk do gondoli. Materace dla noworodków powinny być średnio twarde. Miękkie nie stanowiły by odpowiedniego podparcia dla młodziutkiego kręgosłupa, natomiast zbyt twarde byłyby dla dziecka niewygodne. Materacyk do gondoli zwykle jest piankowy, Prócz materaca wybrać możemy do wózka także specjalne wkładkę, z boczkami wypełniającą całą gondolę a nie tylko dno. Nawet jeśli w kupionym przez nas wózku jest materac, warto dokupić wspomnianą wkładkę, aby dziecku było wygodniej.

Wkładki do spacerówek

Na rynku znaleźć można obecnie nie tylko materace dla noworodków. Możemy także kupić specjalne wkładki do wózków spacerowych, dla starszych niemowląt. Znacznie poprawiają one komfort jazdy maluchowi, sprawiają, że spacerówka staje się dużo wygodniejsza. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza na początku, kiedy dziecko jest jeszcze stosunkowo małe, a spacerówka jest sporych rozmiarów. Wówczas specjalne wkładki do wózków sprawiają, że maluch nie zjeżdża w dół, ani nie przesuwa się na boki, lecz ma stabilne podparcie.

Zobacz, co przygotował sklep Badumshop.com dla Twojego dziecka: https://badumshop.com/pl/14-materace

Komentarze są wyłączone.