Obrusy szydełkowe – do jakiego wnętrza pasują

Realny koszt budowy hali magazynowej
Styczeń 17, 2020

Obrus szydełkowy najczęściej kojarzy nam się z bogato zdobionym, koronkowym antykiem, który babcia wykładała na stół. Z jednej strony faktycznie, część z nich tak może wyglądać, z drugiej jest coraz więcej nowoczesnych i minimalistycznych wzorów, które dobrze sprawdzają się nie tylko w klasycznych wnętrzach.

Obrusy szydełkowe mogą być bardzo ciekawą ozdobą wielu różnych pomieszczeń. Oczywiście najlepiej wyglądają w stylowych pomieszczeniach, w których jest piękny, drewniany stół lub stolik do kawy pamiętający jeszcze naszych dziadków. Takie pomieszczenia faktycznie są idealne i trudno wyobrazić sobie inną ozdobę stołu niż właśnie zdobny, ładnie wykończony obrus zrobiony na szydełku.

W bardziej nowoczesnych pomieszczeniach jednak także można spotkać małe koronkowe cuda. Tylko oczywiście w innej wersji – nieco bardziej stonowanej i prostej. Wiele osób, które robią obrusy na szydełku, wybierają bardziej nowoczesne wzory, na przykład złożone z geometrycznych kształtów lub o nierównych brzegach.

Tego rodzaju obrusy szydełkowe świetnie sprawdzają się w mieszkaniach nowoczesnych, nawet minimalistycznych. Są ładną na drewniane stoliki do kawy. Ciekawym rozwiązaniem jest rezygnacja z obrusu na rzecz wyszydełkowanych podkładek pod talerze i kubki. Wyglądają bardzo szykownie, a przy tym są po prostu bardzo praktyczne i dobrze sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Polubi się z nimi także styl skandynawski, do którego bardzo trudno dobrać dodatki.

Obrusy wykonane na szydełku to małe dzieła sztuki. Za każdym z nich kryje się czyjś wysiłek, pasja i kilkadziesiąt godzin pracy. Własnie z tego powodu warto kupować je i ozdabiać nimi dom. Szydełkowe prace pasują wszędzie, jeśli właśnie potraktujesz je jak dzieło sztuki i umiejętnie wpleciesz w aranżację mieszkania. Obrusy, serwetki, firanki wykonane ręcznie powoli wracają do łask. Coraz więcej osób się do nich przekonuje, ponieważ są naprawdę oryginalne. To także wspaniały prezent dla kogoś bliskiego, o wiele cenniejszy niż kupiony w sklepie, bo zrodzony z pasji.

Więcej dowiesz się na: https://www.nell.com.pl/obrusy-szydelkowe-c-5_103_357.html

Komentarze są wyłączone.