Realny koszt budowy hali magazynowej

Dieta Ewy Dąbrowskiej
Dieta Dąbrowskiej pudełka – najlepsze rozwiązanie dla leniwych
Styczeń 15, 2020
Obrusy szydełkowe – do jakiego wnętrza pasują
Styczeń 23, 2020

W ostatnich latach hale stalowe stały się świetną opcją alternatywną dla tak zwanych tradycyjnych hal murowanych. Ma na to wpływ koszt budowy hali magazynowej, szybkość postawienia takiej budowli a także bardzo łatwe warunki jej rozbudowy. Inwestorzy chętnie promują budowę lekkich konstrukcji wykonanych ze stali. 

Koszt budowy hali produkcyjnej – hala stalowa a murowana

Najważniejszą wiadomością jest fakt, że koszt budowy hali produkcyjnej murowanej jest znacznie wyższy jeśli mamy na myśli koszt budowy hali magazynowej za m2 w porównaniu do szybkich, lekkich konstrukcji stalowych. Wiele czynników ma wpływ na koszt  budowy 1 metra kwadratowego. Są tu różne ceny, które zaczynają się od kilkuset złotych do wielu tysięcy. Jeżeli myślimy o budowie hali produkcyjnej to musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na budowę. Bardzo ważne są elementy wyceny, one mają duży wpływ na wycenę kosztów związanych z budową hali produkcyjnej. Pierwszy punkt to powierzchnia hali, przeznaczenie obiektu, rodzaj konstrukcji stalowej, rodzaj obudowy hali stalowej, a także powierzchnia pomieszczeń, które mają się znajdować w hali, a nawet system izolacji cieplnej. Podczas budowy hali magazynowej trzeba wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty. Jeżeli zajmujemy się produkcją lekkich konstrukcji stalowych to musimy poprosić specjalne firmy, żebyśmy otrzymali dokładną wycenę i kosztorys wszystkich prac przez budowę oraz wykończeniówkę. 

Koszt budowy hali magazynowej za m2

Zazwyczaj wychodzi 1500 zł za m2 + VAT. Są to średnie obliczenia, które zależą w dużym stopniu od kosztów budowy hali produkcyjnej i często robót wykończeniowych. Wszystko zależy od rodzaju użytych materiałów, które potrzebne są do obudowy oraz wykończenia obiektu. Wpływ mają na to czynniki takie jak rodzaj doświetlenia hali oraz dodatkowe wyposażenie dodatkowe budynku. 

Dlatego dobrze sprawdzają się konstrukcje stalowe z obudową z płyt warstwowych. Oczywiście według własnych potrzeb można dobrać płyty warstwowe. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę koszt, który wpływa na finalną wersję wykonania hali magazynowej. Zwykły koszt budowy hali magazynowej 200 m2 wynosi 1500 zł za metr kwadratowy. Wysokość słupów wynosi 3,5 m, a wysokość kalenicy to 4,9 m. Dlatego nie są to tanie koszty, jeżeli myślimy o dużej hali.

Tutaj dowiesz się więcej szczegółów – http://www.stalion.pl/ile-kosztuje-1-m2-hali-stalowej/ 

Komentarze są wyłączone.