Artykuły biurowe a artykuły papiernicze

Deski snowboardowe – rodzaje i zastosowanie
Lipiec 24, 2018
Rower Kross, czyli najlepsza inwestycja w kondycję i zdrowie
Wrzesień 7, 2018

Potocznie mówiąc o artykułach biurowych lub papierniczych mamy na myśli jedną wielką grupę wszystkiego, co służy do pisania, rysowania, klejenia i archiwizacji dokumentów. W końcu na niejednym osiedlu stoi sklep PAPIERNICZY i ma to wszystko w swojej ofercie. Nigdzie za to nie ma sklepu BIUROWEGO. Łączenie tych dwóch terminów jest jednak tylko skrótem myślowym.

Do biura
Artykuły i akcesoria biurowe to wszystkie rzeczy, które silnie kojarzą nam się z pracą w biurze. Są to zszywacze, dziurkacze, kleje do papieru, taśmy klejące, wizytowniki, przyborniki, segregatory, tacki na dokumenty, pieczątki, klejące karteczki, itd. Są to rzeczy ściśle związane z funkcjonowaniem biura. Artykuły biurowe są jednak stosowane dużo szerzej niż tylko w biurach. Taśmy klejące, czy zszywacze są przecież w każdym domu!

Papiernicze
Artykuły papiernicze to wszystko, co jest związane z papierem, czyli zeszyty, bloki, notatniki, papier kancelaryjny, papier do ksera, papier do kas fiskalnych, do wydruku zdjęć oraz wizytówek. To bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje też gotowe druki i formularze. Wszystkie te rzeczy są również stosowane w biurach.

Artykuły szkolne i piśmiennicze
W sklepach papierniczych kupimy także artykuły szkolne, takie jak: plastelina, kredki, farby, czy temperówki. Następną grupą są artykuły piśmiennicze, czyli absolutnie wszystko czym można pisać.
Granica pomiędzy poszczególnymi grupami jest bardzo płynna. Na przykład karteczki samoprzylepne, mogą być zarówno artykułem biurowym jak i piśmienniczym.

Komentarze są wyłączone.